Як готувати з дітьми? Топ-5 порад від GastroGuide

Головна / Новини / Як готувати з дітьми? Топ-5 порад від GastroGuide

Наближається зима, і діти все більше часу проводять всередині приміщень. У садочках та школах їх займають вчителі та вихователі, а що придумати вдома? GastroGuide.in.ua радить готувати з дітьми. І ось Топ-5 рекомендацій щодо спільних гастрономічних вправ на кухні.

1. Не відмовляйте дітям, якщо вони хочуть вам допомогти

Не треба відмовляти дітям, якщо вони просять помити з вами посуд, переміщати суп або витерти фрукти. Відмовили один-два рази, і син або дочка зрозуміє, що допомагати батькам не дуже то і треба, і більше не буде просити та навчатися. Навіть, якщо дитина хоче зробити щось складне для його віку, потрібно намагатися пояснити і показати, дати спробувати. Не вийде відрізати шматок помідора в цей раз – нічого страшного, в наступний обов’язково вийде. І тут плавно переходимо до другої поради.

2. Добре наточити ножі та дозволити дітям ними користуватися

Давайте дітям користуватися тільки гострими, добре наточеними ножами. Справа в тому, що, в основному, травми від ножів відбуваються лише тоді, коли, щоб різати, треба докладати зусиль, тиснути на тупий ніж або не різати, а пиляти ним.

Спершу, звісно, потрібно познайомити малюка з самим принципом дії ножа, показувати і розповідати, як ним користуватися на прикладі дитячого ножа з пилою. Але, в остаточному підсумку, вміти поводитися з цим гострим предметом – найважливіший навик, якому краще навчатися разом з батьками, а далі – під їх наглядом.

3. Готувати з дітьми страви з тіста

Більшості дітей подобається ліпити з пластиліну і з тіста. Тому разом приготувати пельмені або вареники, печиво або пиріг – це відмінна ідея. По-перше, діти люблять солодощі, по-друге, вони обожнюють місити і ліпити з тіста, вирізати зірки, квіти, сердечка та інші фігури за допомогою формочок. Значить, видайте фартух юному кондитерові та вперед!

Навіть вареники можна приготувати у вигляді квітів. А ще буде цікаво дати своїй дитині можливість скачати з тіста колобка, намалювати йому мордочку за допомогою зубочистки і запекти його. Цей індивідуальний десерт буде призначатися тільки дитині. Йому також можна дозволити оригінально прикрасити торт або піцу на задану тему, придумувати, як це зробити, можна разом.

 

4. Справитися з безладом

Тісто – це мука та серйозне прибирання після готування. Втім, як і інші маніпуляції на кухні. Багато мам і тат зляться та переживають в разі, якщо діти влаштовують безладдя. Донька чи син не хоче засмучувати батьків, отже, не буде допомагати готувати, щоб не насмітити зайвий раз.

Тут уже все залежить від самоконтролю. Почніть готувати разом нечасто. Підготуйтеся морально до того, що сьогодні в кухні буде брудно. Після того, як ви закінчили готувати, попросіть малюка допомогти вам і прибрати. Адже готували ви разом.

5. Дозволити дітям більше і веселитися

Чіпати сирі продукти – це ж не гігієнічно! Але маленьким людям необхідно вчитися і цікавитися, знати, яке буває сире м’ясо на дотик. Тому дозволяйте чіпати продукти пальцями, а потім попросіть дитину вимити руки.

Дозволяйте пробувати і облизувати, їсти руками. Якщо ви готували печиво, то точно треба дозволити вкусити його гарячим. Хоча б одну штучку. Навіть якщо ви ще не вечеряли. Адже це відмінна винагорода для маленького кухаря, до того ж, це весело! Як і спробувати блюдо, поклавши шматок в рот руками. Немов первісна людина! Не забувайте – готувати з дітьми має бути весело 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *